skip to Main Content

EKUZ nie pokrywa kosztów ratownictwa

Każdemu może się zdarzyć nieprzyjemny wypadek podczas wakacji. Taki wypadek jest szczególnie niebezpieczny na nartach na stoku. Co zrozumiałe, wypadek nie musi wydarzyć się z Twojej winy. Narty to sport i zawsze istnieje ryzyko, że ktoś w Ciebie wjedzie. W takiej sytuacji ubezpieczenie turystyczne WARTA pokrywa koszty ratownictwa.

Jak duże mogą być koszty ratownictwa? Zdrowia nie można przeliczać na pieniądze, ale niestety nie są to małe kwoty. Oczywiste jest, że w momencie wystąpienia wypadku nikt nie pyta poszkodowanego o ubezpieczenie. W razie zagrożenia zdrowia po prostu przylatuje helikopter, za który potem zostaje wystawiona faktura do zapłaty.

To prawda że takie wypadki nie są zjawiskiem powszechnie występującym. Najważniejsze jest, aby kiedy się nam coś takiego przytrafi, mieć zabezpieczenie. Ważne jest to, ponieważ takie sytuacje mogą być bolesne nie tylko dla ciała ale i portfela poszkodowanego.

Koszty ratownictwa na nartach i lotu helikopterem są ogromne.

Poniżej przykłady rzeczywistych przypadków i realnych kosztów ratownictwa:

  • 42 min transportu helikopterem ze stoku do placówki medycznej 19-latka w Austrii kosztowało 4325 EUR;
  • transport 58-latka ze stoku do szpitala w Szwajcarii kosztował 3981 CHF;
  • poważny wypadek 15-latka na nartach w Austrii wymagał transportu do szpitala helikopterem – koszt 8176 EUR.

Polisa WARTA dla uprawiających narciarstwo pokrywa takie koszty i dzięki temu ubezpieczony nie musi płacić z własnych środków.

Call Now ButtonAlarmowy WARTA