skip to Main Content

EKUZ nie pokrywa kosztów transportu do kraju

Twój nagły wypadek lub choroba może wymagać powrotu do domu specjalistycznym transportem. Mając jedynie kartę EKUZ nie możesz liczyć na bezpłatny powrót do kraju. Musisz mieć świadomość, że środek transportu który zapewni Tobie bezpieczeństwo będzie płatny.

Bezpłatne ubezpieczenie NFZ oczywiście ratuje życie, ale nie świadczy usług transportu chorego do jego miejsca zamieszkania.

W razie choroby lub wypadku konieczny może być transport wymagający pozycji poziomej. Tylko ambulans zapewnia bezpieczeństwo w takim przypadku. W nieszczęśliwej sytuacji nawet zwykłe unieruchomienie nogi w pozycji wyprostowanej może być przeszkodą w transporcie zwykłym samochodem czy samolotem. Ubezpieczenie Warty zapewnia wtedy Tobie lub Twojej rodzinie specjalistyczny transport. Ubezpieczenie Warta nie kosztuje dużo ale pozwala skupić się na leczeniu i nie martwić się logistyką.

W takich przypadkach ubezpieczenie WARTA okazuje się jedynym rozwiązaniem powrotu do domu bez dalszego pogorszenia stanu zdrowia transportowanej osoby.

Koszty transportu ambulansem z krajów które leżą nawet blisko Polski są duże:

  • transport ambulansem 15-latka z Austrii do szpitala w kraju na dalsze leczenie – koszt  5346 PLN
  • przewiezienie ambulansem 34-latka z Francji do szpitala w kraju na dalsze leczenie – koszt  11400 PLN
  • transport 39-latka ze Słowacji do Polski – 5346 PLN.

Szczególnie warto posiadać ubezpieczenie podczas podróży na inny kontynent ponieważ lotniczy transport medyczny jest niewyobrażalnie drogi.

Call Now ButtonAlarmowy WARTA