skip to Main Content

Ubezpieczenie biura podróży nie jest wystarczające

Zwykle biura podróży oferują polisy z najmniejszą sumą zwrotu kosztów. Po co w ogóle ubezpieczać się jeżeli polisa nie będzie nas chronić? Polisa WARTA nie jest droga ale jednocześnie gwarantuje wysoki zwrot kosztów leczenia.

Kupujesz wymarzone wakacje w biurze podróży i dostajesz w pakiecie ubezpieczenie. Taka polisa jest zwykle ogólna i dotyczy wszystkich uczestników wycieczki albo wyjazdu. Taka polisa wliczona w cenę wycieczki, zwykle opiewa na najniższą sumę odszkodowania. W sytuacji kiedy nic się nie stanie – może wydawać się, że będzie to wystarczające. Ale przecież, polisa ubezpieczeniowa powinna chroń osoby w sytuacji kiedy potrzeba jest wyższego odszkodowania.

Ceny kosztów leczenia za granicą mogą być horrendalne.

Nawet niska suma ubezpieczania pokryje koszty jednorazowej wizyty u lekarza za granicą. Niestety, wtedy kiedy to najbardziej potrzebne czyli kiedy wydatki są największe, polisa może okazać się nie wystarczająca. Pobyt w szpitalu to zwykle ogromne koszty. W takiej sytuacji pacjent płaci za koszty przekraczające sumę polisy z własnej kieszeni.

Ponieważ szpitale nie publikują swoich cenników, poniżej przykład kosztów hospitalizacji za granicą:

>> 3 dniowa hospitalizacja w prywatnej klinice we Włoszech z zabiegiem operacyjnym – 12370 EUR

>> 4-dniowa hospitalizacja w Szwajcarii z zabiegiem operacyjnym – koszt 12753 CHF

Polisa ubezpieczeniowa jest dobra tylko wtedy kiedy Cię chroni i zabezpiecza.

Call Now ButtonAlarmowy WARTA